شناسه خبر:71660
1402/4/29 09:16:58

سپهرغرب، گروه خبر: فرماندار سرپل‌ذهاب با بیان اینکه کیفیت نان در بعضی از نانوایی‌ها غیرقابل قبول و اصلا پذیرفتنی نیست‌، ‌‌گفت: کارنامه خبازی‌ها در بحث تراکنش هفتگی چک شود.

صدراله بابلی فرماندار سرپل‌ذهاب در جلسه شورای آرد و نان شهرستان، اظهار کرد: همه‌ مشاغل به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند، اما برخی از شغل‌ها هستند که خدمت ویژه‌تری ارائه می‌کنند که یکی از این شغل‌ها نانوایی است.
وی افزود: عملکرد صحیح نانوایان در فروش نان به میزان سهمیه پخت با دستگاه کارت خوان باعث افزایش سهمیه آن واحد خبازی خواهد شد علاوه بر آن کیفیت نان و نظر بازرسان نیز در میزان سهمیه نقش دارد.
فرماندار سرپل‌ذهاب با بیان اینکه در مسیر تهیه و توزیع نان به عنوان کالای اساسی و ضروری هیچ‌گونه کوتاهی قابل قبول نیست، تصریح کرد: نظارت و بازرسی بیشتر بر عملکرد نانوایی‌ها و ارتقای کیفیت نان و همچنین برگزاری جلسات آموزشی برای متصدیان نانوایی‌ها در خصوص سامانه نانینو در اولویت باشد.
وی همچنین با تأکید بر جدیت بازرسین اعضای ستاد تنظیم بازار شهرستان به موضوع استمرار نظارت بر فعالیت نانوایی‌ها اعلام کرد و گفت: خبازی‌های سطح شهر باید در موعد مقرر شروع به کار کنند و کوتاهی از هیچ خباری پذیرفتنی نیست.
بابلی مسئله آرد و نان را موضوعی بسیار استراتژیک برای کشور دانست و گفت: مسوولان نیز باید برای رفاه و ارتقای معیشت این قشر زحمتکش تلاش کنند.
نماینده عالی دولت در سرپل‌ذهاب، در ادامه به فروش خارج از شبکه آرد توسط برخی از نانوایی‌ها و برخورد با متخلفان را مورد تأکید قرار داد.
وی اظهار کرد: اهتمام ویژه بر انجام اقدامات لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط نانوایی‌ها و همچنین نظارت شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف و اتحادیه صنفی و جهاد کشاورزی و اداره غله در این موضوع بسیار ضروری و حیاتی است و باید نانوایی‌هایی که همه موارد را رعایت می‌کنند، تشویق شده و با نانوایی‌های مختلف نیز برخورد قانونی لازم صورت گیرد.
بابلی ساماندهی، تأمین و توزیع آرد با کیفیت و نظارت بر کیفیت و پخت نان باید از اولویت‌های مهم کارگروه ساماندهی آرد و نان و کمیته نظارت این شهرستان در جهت رضایتمندی شهروندان عنوان کرد و افزود: تکریم ارباب رجوع، ساعت کاری، کیفیت نان و رعایت موارد بهداشتی در نانوایی‌ها در اولویت‌کار خبازان باید باشد.
وی در پایان‌، با بیان اینکه کیفیت نان در بعضی از نانوایی‌ها غیر قابل قبول و اصلا پذیرفتنی نیست‌، ‌‌گفت: کارنامه خبازی‌ها در بحث تراکنش هفتگی چک شود.

شناسه خبر 71660