شناسه خبر:72685
1402/5/28 12:12:58

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: 28 پایگاه امداد و نجات در مسیر‌های منتهی به مرز مهران برای خدمت رسانی به زوار فعال هستند.

سعید هژبری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان ایلام از استقرار 3 فروند بالگرد در مرز مهران در راستای خدمات دهی و امدادرسانی به زوار در ایام اربعین حسینی خبر داد و گفت: 28 پایگاه امداد و نجات در مسیر‌های منتهی به مرز مهران برای خدمات رسانی به زوار فعال هستند.

وی با بیان اینکه همه مدیران دستگاه‌های اجرایی و عضو ستاد بحران استان در ایام اربعین حسینی باید در حالت آماده باش کامل باشند، تصریح کرد: مهم ترین موضوع ما در ایام اربعین پیش رو، تامین آب به هنگام و خنک برای زوار، مدیریت و کنترل سفر و ترافیک جاده ها، جلوگیری از ازدحام جمعیت در مرز مهران و تسهیل در تردد زوار است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به مدیریت مصرف آب شرب و برق و رفع مشکلات موجود در این زمینه در شهر ایلام اشاره کرد و گفت: نحوه مصرف آب و برق باید در بین مردم بعنوان یک فرهنگ نهادینه شود.

وی از مدیران عامل آبفا و شرکت توزیع برق خواست با جدیت با متخلفین و انشعابات غیر مجاز برخورد کنند و در این خصوص از ظرفیت دستگاه قضا کمک گرفته شود.

وی بیان کرد: کار امداد و نجات و خدمات‌دهی به زوار در ایام اربعین حسینی با استقرار تعداد 28 پایگاه امداد و نجات، 6 تیم واکنش سریع، 3 تیم موتوری، 3 فروند بالگرد، 120 دستگاه آمبولانس و 15 دستگاه اتوبوس آمبولانس و با ایجاد 4 ایستگاه بیمارستانی و درمانگاه در مهران و در طول مسیر‌های تردد زوار به مرز مهران انجام می‌شود.

 

شناسه خبر 72685