شناسه خبر:73160
1402/6/9 10:34:44

سپهرغرب-گروه خبر:مدیرکل اقتصاد و دارایی استان ایلام گفت: 120 فرصت سرمایه‌گذاری تاکنون در استان ایلام برای سرمایه‌گذاران شناسایی و احصا است.

سعید رشنوادی روز چهارشنبه به مناسبت هفته دولت اظهار کرد: به‌منظور تسهیل در روند جذب سرمایه‌گذاران یک سالن به‌عنوان مرکز خدمات سرمایه‌گذاری با مشارکت کارشناسان تمامی دستگاه‌های مرتبط تشکیل شده است که در ذیل این سالن تخصصی، برای تسهیل در رفع موانع سرمایه‌گذاران رایزنی می‌شود.

وی افزود: 28 ذی‌حساب با استقرار در ادارات مختلف نقش مشاور مالی مدیریت ارشد هر دستگاه را ایفا می‌کنند و در واقع افراد ذی‌حساب به اشراف کامل در حوزه‌های مختلف مالی رسیده‌اند و در چارچوب قانون به مدیران اجازه یا عدم اجازه فعالیت‌های مالی و اجرای پروژه‌ها را می‌دهند.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان ایلام یادآور شد: تخلفات مالی در ادارات دارای ذیحساب بسیار اندک و نزدیک به صفر است چرا که ذی‌حسابان نسبت به امور مالی از جمله جابجایی اوراق بهادار یا موافقتنامه‌ها، هزینه‌ها و دیگر فعالیت‌های مالی بر اساس قانون، نظارت دقیق دارند.

رشنوادی ادامه داد: پرداخت حقوق، مزایا، پاداش، سنوات، کسورات و دیگر فرایندهای مالی کارکنان دولت که در داخل استان واریز می‌شود و ملی نیست از محل خزانه استان پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه همه اعتبارات عمرانی اعم از استانی، ملی، توازن، سه درصد سهم نفت، ملی استانی شده و دیگر اعتبارات عمرانی از طریق خزانه استان ابلاغ می‌شود، بیان کرد: تمام سپرده‌های قانونی دولت به‌عنوان تضمینی و یا جرائم مالی اخذ شده از سوی قوه قضائیه توسط خزانه این اداره کل بلوکه یا آزاد می‌شود.

مدیرکل اقتصادی و دارایی استان ایلام تأکید کرد: فهرست تمامی اموال منقول و غیرمنقول دولت باید در سامانه سادا (سامانه جامع اطلاعات اموال دستگاه‌های اجرایی) ثبت شود و هرگونه اقدام در خصوص اموال دولتی منقول و غیرمنقول (حتی اموال ضایعاتی و اسقاطی) اعم از فروش، خرید مال جدید، از رده خارج کردن و دیگر فعالیت‌ها باید از طریق این سامانه در نزد معاونت‌ نظارت اداره کل اقتصادی و دارایی انجام بگیرد.

رشنوادی اظهار کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم استان مبحث تبصره 18 است که جزء یک تا 9 بند الف این تبصره در قالب پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران و بند ب آن هم واگذاری اموال غیرمنقول دولت برای مولدسازی املاک مازاد دستگاه‌های دولتی است.

وی بیان کرد: هر سند تک‌برگ یا جابجایی زمین بین ادارات طبق قانوان ماده 23 بند دال یا ماده 69 و خرید خودروهای اداری باید از کانال اقتصادی و دارایی باشد.

مدیرکل اقتصادی و دارایی یادآور شد: استان ایلام در رفع موانع تولید و کسب و کار رتبه نخست کشوری را کسب کرده است.

به گفته رشنوادی در مبحث تبصره 18 سال گذشته یک هزار و 30 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که سهم استان ایلام 730 میلیارد تومان بود که 300 میلیارد تومان افزایش یافت.

وی ادامه داد: در موضوع اشتغال، نکته قابل توجه اشتغال‌های تعهد شده است دو هزار و 100 نفر اشتغال تعهد شده در استان ایلام بوده است.

مدیرکل اقتصادی و دارایی استان ایلام یادآور شد: دو هزار و 500 میلیارد تومان سال آینده پس از ادقام تبصره‌های 18 و 16 برای استان ایلام در نظر گرفته خواهد شد.

رشنوادی افزود: تبصره 16 برای مشاغل خانگی و خرد است و تبصره 18 برای طرح و پروژه‌های کلان پرداخت می‌شود.

 

شناسه خبر 73160