شناسه خبر:73173
1402/6/9 10:52:36

سپهرغرب-گروه خبر:معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته 20 درصد از واحدهای راکد استان با حمایت مالی و پرداخت تسهیلات به چرخه تولید بازگشتند.

علی نوری در بازدید از کارگاه تولید صنایع دستی واقع در شهرک صنعتی شماره یک سنندج که به مناسبت هفته دولت صورت گرفت، اظهار کرد: پیگیر مسائل مربوط به تولید و اشتغال در استان هستیم و معتقدیم وضعیت تولید در واحدهای تولیدی استان باید بهبود پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی برای احیای واحدهای راکد در استان انجام شده و به زودی جشن احیای واحدهای راکد با حضور مسوولان ارشد کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان افزود: با تلاش‌های صورت گرفته 20 درصد از واحدهای راکد استان با حمایت مالی و پرداخت تسهیلات به چرخه تولید بازگشتند و روند احیای واحدهای راکد و نیمه‌فعال در استان با سرعت خوبی ادامه دارد.

نوری با بیان اینکه یک هزار و 500 میلیارد ریال برای حمایت از واحدهای تولیدی استان مصوب شده است، گفت: یک هزار میلیارد ریال از این میزان تسهیلات بانکی و 500 میلیارد ریال هم به صورت کمک بلاعوض دولتی برای کمک به واحدهای تولیدی در استان اختصاص پیدا می‌کند.

گفتنی است؛ این کارگاه تولیدی صنایع دستی با اشتغالزایی 15 نفر 12 سال است در سنندج فعالیت می‌کند و برای ادامه فعالیت نیازمند 20 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش است وعده پرداخت این تسهیلات در قالب تبصره 18 قانون بودجه توسط مسئولان در این بازدید داده شد.

 

شناسه خبر 73173