شناسه خبر:73176
1402/6/9 10:57:58

سپهرغرب-گروه خبر:واحد تولید درب و پنجره «یوپی وی‌سی» و شیشه‌های دو جداره امروز چهارشنبه در آخرین روز از هفته دولت با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در سنندج افتتاح شد.

واحد تولید درب و پنجره «یوپی وی‌سی» و شیشه‌های دو جداره در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع در سنندج احداث شده که از این میزان یک هزار و 500 مترمربع آن زیربنای بخش تولید است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در افتتاحیه این واحد با بیان اینکه مسئولان خادم تولیدکنندگان هستند، اظهار کرد: در شرایط کنونی که کشورمان با تحریم‌های استکبار جهانی مواجه و همین منجر به ایجاد مشکلات اقتصادی زیادی شده است؛ فعالیت تولیدی مصداق جهاد است.

علی نوری بیان کرد: درب اتاق مسئولان استان به سوی تولیدکنندگان و متقاضیان سرمایه‌گذاری باز است و هر زمان که بخواهند می‌توانند درخواست‌ها و مطالبات خود را به طور مستقیم با آن‌ها در میان بگذارند.

*افتتاح 14 هزار میلیارد ریال پروژه در کردستان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان در این مراسم با اشاره به اینکه مجوز بهره‌برداری این واحد در سال 1401 صادر شده است، اضافه کرد: ظرفیت تولید سالانه این واحد 600 تن است.

بختیار خلیقی با اشاره به اینکه میزان سرمایه‌گذاری که توسط متقاضی در این واحد انجام شده 227 میلیارد ریال است، یادآور شد: در سال جاری حدود چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره 18 قانون بودجه و 120 میلیارد ریال هم سرمایه در گردش از سوی بانک صادرات به این واحد پرداخت شده است.

وی بیان کرد: به مناسبت هفته دولت و سفر رئیس جمهور در آینده‌ای نزدیک به استان 14 پروژه با اعتباری افزون بر 14 هزار میلیارد ریال آماده افتتاح است.

مدیر واحد تولیدی پنجره آسمان کردستان هم با اشاره به اینکه 14 نفر در فاز نخست این واحد مشغول به کار شدند، اظهار کرد: اجرای فاز دوم این این واحد از هفته آینده آغاز می‌شود و در میزان اشتغال‌زایی آن به 170 نفر افزایش می‌یابد.

شاهو ساعدی ادامه داد: به جای واردات ماشین‌آلات، اقدام به جذب چند نفر نیروی متخصص کرده‌ایم تا خود در فاز دوم این مجموعه اقدام به طراحی و تولید تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز کنیم.

وی با بیان اینکه 15 سال است در حوزه تولید فعالیت دارد، بیان کرد: پاسخگویی به درخواست متقاضیان و تولیدکنندگان در سیستم اداری سرعت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است.

 

شناسه خبر 73176