شناسه خبر:73225
1402/6/11 12:06:57

سپهرغرب-گروه خبر: طرح 60 واحدی سرکان شامل اولین مجموعه مسکونی طرح نهضت ملی مسکن استان در شهرستان تویسرکان بهره برداری شد.

استاندار همدان روز جمعه در این آیین گفت: هفته دولت امسال هزار و چهار طرح با اعتبار 16هزار و 500 میلیارد تومان افتتاح و 175 طرح با 40 هزار میلیارد تومان کلنگ زنی شد.

«علیرضا قاسمی فرزاد» با اشاره به اینکه در هفته دولت امسال در زمینه طرح نهضت ملی، واگذاری زمین یا کلنگ زنی داشتیم، افزود: برای واگذاری زمین در راستای اجرای طرح جوانی جمعیت، برنامه ریزی لازم‌ انجام شده است‌.

وی اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح پروژه ای هستیم که در مدت 67 روز از 30 درصد پیشرفت به مرحله افتتاح رسیده است و شبکه فاضلاب این مجتمع نیز باید به زودی انجام شود.

قاسمی فرزاد افزود: وسعت مجموعه اطراف این مکان 50 هکتار است که با پیگیری فرماندار و دیگر مسئولان، مراحل قانونی تغییر کاربری انجام و تشریفات اداری در راه و شهرسازی به قطعیت رسیده که 30 هکتار در راستای نهضت ملی و جوانی جمعیت به متقاضیان واگذار می‌شود.

وی با اشاره به عزم و اراده دولت برای رفع معضلات و مشکلات گذشته گفت: انتقال آب از سد تالوار، سمبل اصلی این اراده است.

استاندار همدان بیان کرد: کار جهادی در حوزه آب و آبرسانی در حال انجام است و همه دستگاه‌ها پای کار هستند.

فرماندار تویسرکان نیز گفت: 78 طرح با اعتبار هزار و 500 میلیارد تومان در هفته دولت امسال افتتاح و کلنگ زنی شد و امروز هم 850 میلیارد تومان پروژه عمرانی افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.

«حسین افشاری» با اشاره به اینکه طرح 60 واحدی سرکان 16 سال رها شده بود، گفت: 30 هکتار زمین اطراف این پروژه نیز تغییر کاربری شده و در راستای طرح نهضت ملی و جوانی جمعیت واگذار می‌شود.

فرماندار تویسرکان اضافه کرد: طرح زمین ورزشی و مجموعه ورزشی خوبی نیز در این منطقه در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان نیز گفت: این پروژه به عنوان اولین مجموعه بنیاد ساز به نهضت ملی مسکن تعلق گرفته و افتتاح می‌شود.

«مسعود رضایی» با بیان اینکه این پروژه مصداق بارز شعار "ما می‌توانیم" است، افزود: پروژه 60 واحدی سرکان 33درصد پیشرفت فیزیکی داشت که در 67 روز با تلاش روزانه 250 نفر، به نتیجه رسید و افتتاح شد.

رضایی با اشاره به اینکه این پروژه 60 واحدی در 15 بلوک 2 طبقه روی پیلوت احداث شده است، گفت: همه واحد دارای پارکینگ هستند.

همچنین با حضور استاندار همدان افتتاح همزمان از 323 واحد نهضت ملی مسکن روستایی در شهرستان تویسرکان انجام شد.

این طرح در قالب 323 واحد مسکن روستایی با اعتبار 271 میلیارد تومان که از این مقدار 65 میلیارد تومان تسهیلات دولتی و 206 میلیارد تومان آورده‌ مردمی است.

طرح بهسازی و آسفالت معابر پنج روستا در شهرستان تویسرکان با حضور استاندار همدان در روستای سیستانه، قلعه آستیجان، امامزاده زید، جیجان‌کوه و حاجی آباد در شهرستان تویسرکان با اعتبار 10 میلیارد تومان شامل جدول‌گذاری، آسفالت، زیرسازی، سه دهانه پله‌سازی و سنگ چینی به بهره‌برداری رسید.

 

شناسه خبر 73225