شناسه خبر:73226
1402/6/11 12:09:38

سپهرغرب-گروه خبر: امام جمعه موقت همدان گفت: زندگی شهیدان باهنر و رجایی برای همه مسئولان در هر رده و جایگاهی درس و الگو است.

حجت الاسلام «سید حسن فاضلیان» در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر همدان بیان کرد: دوری و پرهیز از اشرافیت یکی از ویژگی‌های شاخص شهیدان رجایی و باهنر بود.

وی افزود: این دو شهید مخالف بریز و بپاش و تشریفات بودند تا جایی که شهید رجایی هنگام حضور در مشهد هنگام ناهار از وجود نوشابه با 2 رنگ زرد و سیاه در سفره گلایه مند شده و به جای آن خواستار قرار دادن پارچ آب در سفره شدند.

امام جمعه موقت همدان یادآوری کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف بخشی از ایران جدا شده بود اما بعد از انقلاب نه تنها از کیان اسلامی دفاع کردیم بلکه عراق را فتح و سوریه را از سقوط نجات دادیم.

حجت الاسلام فاضلیان خاطرنشان کرد: زمانی کسی نمی توانست از مرز به سمت عراق برود و زیارت کربلا آرزو بود اما هم اینک 20 میلیون زائر در اربعین راهی کربلا شدند.

وی افزود: مردم همدان 18 موکب در کشور عراق و 150 ایستگاه صلواتی در داخل استان برای پذیرایی از زائران امام حسین دایر کردند و کمک‌های مردمی برای فعالیت این موکب‌ها همچنان تداوم دارد.

امام جمعه موقت همدان در ادامه با بیان آیاتی در زمینه حجاب و اینکه پوشیدن چادر امر صریح قرآن است تاکید کرد: بی حجابی نقشه معاندان و ضد انقلاب است.

حجت الاسلام فاضلیان ادامه داد: به شهادت رساندن هزاران بی گناه توسط رژیم پهلوی برای کشف حجاب بود هر چند بانوان این سرزمین دنبال حفظ عفاف و حجاب بودند بنابراین از آن زمان تاکنون دشمن در این حوزه برنامه ریزی کرده است.

امام جمعه موقت همدان افزود: 25 آیه قرآن مربوط به حجاب است بنابراین بی حجابی بیانگر بی توجهی به این آیات الهی است.

حجت الاسلام فاضلیان اضافه کرد: 219 هزار نفر از فرزندان این کشور در هشت سال شهید شدند که در وصیت نامه 160 هزار نفر از آنها به سه موضوع عمل به واجبات، پشتیبانی از ولایت فقیه و حفظ حجاب تاکید شده بود.

وی با بیان اینکه همه مردم و قوای سه گانه در این باره مسئولیت دارند گفت: برای رفع بدحجابی باید همه افراد به ویژه مسئولان تلاش کنند.

حجت الاسلام فاضلیان ادامه داد: حجاب حافظ وقار، شخصیت، کرامت، اصالت، بزرگی، عصمت، عفت و زیبایی بانوان است

 

شناسه خبر 73226