شناسه خبر:73240
1402/6/11 13:02:31

عملیات اجرایی ساخت نیروگاه 15 مگاواتی سنقر با سرمایه‌گذاری حدود 800 میلیارد تومانی با حضور جمعی از مسئولان استانی آغاز شد.

عملیات اجرایی ساخت نیروگاه 15 مگاواتی سنقر با سرمایه‌گذاری حدود 800 میلیارد تومانی شامگاه چهارشنبه با حضور استاندار کرمانشاه و مسئولان این شهرستان آغاز شد.

در آیین آغاز احداث این پروژه کلیدی که با حضور نماینده سنقروکلیایی در مجلس، فرماندار شهرستان، مدیرکل برق منطقه‌ای و مدیران شهرستان برگزار شد، صحرایی استاندار کرمانشاه با اشاره به خدمات متعدد دولت مردمی سیزدهم در استان کرمانشاه، گفت: امیدوارم که این نیروگاه در بهار سال آینده وارد مدار شود.

پروژه مذکور نیروگاه مقیاس کوچک از نوع موتور-ژنراتور گازسوز توسط بخش خصوصی برای اتصال به پست فوق توزیع 63/20 سنقر احداث می‌شود.

احداث این نیروگاه با تزریق برق به شبکه سراسری، اجرای طرح توسعه شبکه انتقال و فوق توزیع توسط برق منطقه‌ای غرب را به تعویق خواهد انداخت و بهبود ولتاژ افزایش قابلیت اطمینان، پایداری شبکه و صرفه اقتصادی نیروگاه در کاهش تلفات توان و طرح توسعه شبکه شهرستان سنقر از اهداف مهم اجرای این پروژه است که برای 15 نفر هم به شکل مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

نیروگاه 15 مگاواتی سنقر قرار است با 6.75 میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی و 375 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی تا پیش از فصل گرمای سال آینده ساخته شود.

 

 

شناسه خبر 73240