شناسه خبر:73795
1402/6/30 11:35:51

سپهرغرب، گروه خبر: معاون اقتصادی استاندار همدان گفت: بیش از 21 شرکت بیمه در استان همدان با عناوین مختلف درحال فعالیت هستند که به‌منظور افزایش رضایتمندی مردم و ارائه خدمات بهتر برای این شرکت‌ها تا پایان سال کارنامه عملکرد و ارزیابی درنظر گرفته شده است.

سیدمجتبی حسینی در جمع مدیران و معاونان دفاتر سرپرستی شرکت‌های بیمه در استان ابراز کرد: بیش از 21 شرکت بیمه در استان همدان با عناوین مختلف درحال فعالیت هستند که به‌منظور افزایش رضایتمندی مردم و ارائه خدمات بهتر برای این شرکت‌ها تا پایان سال کارنامه عملکرد و ارزیابی درنظر گرفته شده است. فلسفه ارزیابی 21 شرکت بیمه‌ای فعال در استان همدان به این جهت است که افرادی که به هر دلیل نمی‌توانند انتظارات و خدمات‌دهی به مردم را به نحو مطلوب انجام دهند، شناسایی و سلب مسئولیت شوند.

وی افزود: در این کارنامه مؤلفه‌هایی ازجمله همکاری شرکت‌های بیمه با استانداری و اداره کل اقتصاد و دارایی، ضریب نفوذ، رضایتمندی و پاسخ‌دهی به مردم، پرداخت به‌موقع خسارت، میزان سرمایه‌گذاری و غیره درنظر گرفته شده است که در هر بخش با توجه به عملکرد هر شرکت بیمه امتیازی را دریافت می‌کند و درنهایت با جمع‌بندی امتیازات مطلوبیت کلی عملکرد آن شرکت مشخص و سنجیده می‌شود.

معاون اقتصادی استاندار همدان گفت: مردم شایسته دریافت خدمات بهتر و بیشتری از شرکت‌های بیمه هستند؛ بر همین اساس زمانی که شرایط برای ارائه خدمات وجود دارد، نباید شاهد برخی سنگ‌اندازی‌ها باشیم؛ از طرفی این آمادگی در استان وجود دارد تا پیگیر هر آنچه باشد که بتواند به بهبود وضعیت شرکت‌های بیمه در همدان کمک کند، اما نتیجه این حمایت را بین مردم باید شاهد باشیم و این مهم از میزان رضایتمندی مردم از عملکرد این شرکت‌ها محرز خواهد شد.

حسینی به نقش سرمایه‌گذاری بیمه‌ها در توسعه اقتصادی استان اشاره کرد و یادآور شد: شرکت‌های بیمه می‌توانند با استفاده از منابع در اختیار خود اقدام به سرمایه‌گذاری در استان همدان کنند؛ چراکه انتظار ما این است که وقتی شرکت‌های بیمه منابع را از استان جمع‌آوری می‌کنند، حداقل بخشی از آن را در همین استان سرمایه‌گذاری و هزینه کنند.

وی با اشاره به اینکه در برنامه هفتم توسعه پیش‌بینی شده است ضریب نفوذ صنعت بیمه به هفت درصد برسد تا از این طریق بتوان فضای امنی برای کسب وکار ایجاد کرد، افزود: صنعت بیمه یکی از ارکان اصلی تحقق این هدف است.

معاون اقتصادی استاندار همدان خواستار ایجاد تنوع بیشتر در خدمات بیمه‌ای شرکت‌های بیمه در استان همدان شد و عنوان کرد: سرمایه‌گذاری در دیگر بخش‌های زیرساختی نظیر کشاورزی و امنیت غذایی، زنجیره ترانزیتی، انرژی و افزایش ارزش‌افزوده صنایع، از دیگر محورهای مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری صنعت بیمه در استان همدان است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حسینی با بیان اینکه شرکت‌های بیمه در راستای کاهش خطر و حفاظت از کارکنان کسب‌و‌کار‌ها نقش مؤثری دارند اما دانش بیمه‌ای در بین افراد پایین است، اذعان کرد: لازم است شرکت‌های بیمه از هر فرصتی استفاده کرده و هر تریبونی برای معرفی خدمات و چرایی اصل بیمه به‌منظور پوشش‌دهی و جبران خسارات، بهره ببرند.

وی در پایان به بازار رقابتی شرکت‌های بیمه اشاره کرد و گفت: صنعت بیمه بر محور بازار رقابتی است؛ بر همین اساس مردم شرکتی را انتخاب می‌کنند که در ابعاد مختلف از نحوه برخورد تا پرداخت به‌موقع خسارت بتواند رضایتمندی آن‌ها را جلب کند.

شناسه خبر 73795