شناسه خبر:73805
1402/6/30 11:48:47

سپهرغرب-گروه خبر:فرماندار شهرستان درگزین از راه‌اندازی و توسعه 200 طرح مختلف با حضور بنیاد برکت در این شهرستان خبر داد.

کمیل خواستان چهارشنبه 29 شهریورماه در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان درگزین گفت: 200 طرح با اعتباری افزون‌بر 250 میلیارد ریال با حضور بنیاد برکت در شهرستان درگزین حمایت، راه‌اندازی و توسعه داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه حضور بنیاد برکت در شهرستان زیربنای توسعه اشتغال را ایجاد خواهد کرد، افزود: برای حل مشکلات کارگاه‌های تولیدی سطح شهرستان، تسهیل ارائه تسهیلات در بانک‌ها از اعتبارات داخلی، بنیاد برکت و بنیاد علوی، ضرورت دارد.

خواستان با تأکید بر اینکه اشتغال مهم‌ترین عامل توسعه هر شهرستان بوده و نیاز است تا ادارات بیشتر و با جدیت و اهتمام بهتری این موضوع را پیگیری کنند، خاطرنشان کرد: حضور بنیاد برکت را در شهرستان درگزین به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با ارائه تسهیلات، کمک خوبی به کارگاه‌های تولیدی خُرد و کلان شهرستان شود.

وی همچنین با تأکید بر تشکیل کارگروه، مطرح کرد: با تشکیل این کارگروه‌ها مشکلات پیش‌ روی ایجاد اشتغال شناسایی و احصا شوند تا آن‌ها را در کارگروه اشتغال شهرستان بررسی و نسبت به مرتفع شدن این مشکلات و دغدغه‌ها اقدام کنیم.

خواستان با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی‌هایی که به‌منظور ایجاد اشتغال شهرستان برای استفاده مردم انجام می‌شود صحیح، کامل و جامع نیست، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی لازم از فعالیت‌های صورت‌گرفته شهرستان در حوزه اشتغال در فضای مجازی باید توسعه داده شود.

وی با تأکید بر ضرورت ارائه سهمیه‌های ابلاغی تسهیلات تکلیفی بانک‌ها به‌صورت کامل به مردم برای جلوگیری از بازگشت اعتبارات به استان، یادآور شد: در موضوع نهضت ملی مسکن، دولت پای کار بوده و زمین‌ها آماده کلنگ‌زنی است تا مردم از آن بهره‌مند شوند؛ اما عدم همکاری جهاد کشاورزی استان این موضوع مهم ملی را با مشکلاتی مواجه کرده است.

فرماندار شهرستان درگزین در پایان بیان کرد: طرح زمین‌های نهضت ملی شهر قروه و کرفس آماده شده و نیازمند همراهی جهاد کشاورزی استان است تا کلنگ آن به زمین زده شود.

 

شناسه خبر 73805