شناسه خبر:76291
1402/9/4 12:03:49

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از تأمین مرغ مورد نیاز بازار استان خبر داد و گفت: جوجه‌ریزی در ماه‌های اخیر استان همدان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

رضا بهراملو روز پنجشنبه در حاشیه جلسه قرارگاه امنیت غذایی در گفت‌وگو با خبرنگاران از تحقق حدود 94 درصدی جوجه‌ریزی در آبان‌ماه خبر داد و اظهار کرد: این مهم با همراهی مرغداران و تولیدکنندگان فراهم شده است.

وی جوجه‌ریزی آبان‌ماه را دو میلیون و 800 هزار قطعه اعلام کرد و افزود: این میزان جوجه‌ریزی در 110 واحد مرغداری استان انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: براساس برش شهرستانی نهاوند، کبودراهنگ، اسدآباد، بهار و رزن بیشترین میزان جوجه‌ریزی در استان را داشتند؛ به‌طوری که بیش از تعهد اقدام به جوجه‌ریزی کردند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: طی آبان‌ماه روزانه به‌طور میانیگن 180 تُن مرغ گرم در استان توزیع می‌شود که نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش داشته؛ از همین رو کمبودی در بازار دیده نمی‌شود.

بهراملو با تأکید بر اینکه میزان جوجه‌ریزی در ماه‌های اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است، اضافه کرد: برنامه‌ریزی به‌منظور جوجه‌ریزی ماه‌های پایانی سال با جدیت در دستور کار قرار گرفته است.

 

شناسه خبر 76291