شناسه خبر:76746
1402/9/14 12:38:11

سپهرغرب-گروه خبر:معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه از راهیابی 35 اثر صنایع دستی کرمانشاه به هفتمین دوره داوری مهر اصالت ملی خبر داد.

امین کوگانی، با اشاره به در پیش بودن هفتمین دوره داوری مهر اصالت ملی صنایع دستی، اظهار کرد: داوری مهر اصالت ملی صنایع دستی بصورت دو سالانه برگزار می‌شود که طی سالهای گذشته کرمانشاه میزبانی غرب کشور را داشته، اما برای این دوره میزبانی به همدان واگذار شده است.

وی افزود: هفتمین دوره داوری مهر اصالت ملی 20 آذر با حضور استانهای همدان، لرستان، کرمانشاه، ایلام و کردستان برگزار می‌شود که ما نیز آثاری را در آن خواهیم داشت.

معاون صنایع دستی کرمانشاه تصریح کرد: برای حضور در این دوره از داوری مهر اصالت صنایع دستی، در مرحله استانی 55 اثر صنایع دستی را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادیم و در نهایت از بین آنها 35 اثر برای حضور در این رویداد انتخاب شد.

وی اظهار امیدواری کرد تمامی این آثار بتوانند در این دوره مهر اصالت ملی صنایع دستی دریافت کنند.

کوگانی خاطرنشان کرد: آثاری که از کرمانشاه برای حضور در هفتمین دوره داوری مهر اصالت صنایع دستی انتخاب شده، از رشته‌های گلیم، زیورآلات سنتی، ساخت سازهای سنتی، احجام چوبی، سراجی سنتی، شال بافی یا نساجی سنتی، اهرامی بافی و ابزارآلات فلزی هستند.

وی تصریح کرد: داشتن اصالت، هویت فرهنگی، مرغوبیت اثر، نوآوری در طراحی، قابلیت تولید انبوه، قابلیت بازاریابی، بکارگیری مواد اولیه بومی و قیمت متعارف از جمله شاخص‌هایی است که برای داوری آثار در این دوره در نظر گرفته خواهد شد.

به گفته این مسئول، تاکنون 143 اثر صنایع دستی استان مهر اصالت ملی و 10 اثر مهر اصالت جهانی دریافت کرده اند.

 

شناسه خبر 76746