شناسه خبر:79944
1402/12/8 13:33:48

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمانشاه گفت: پروژه شهربازی لوتوس و مجتمع میلاد به عنوان دو پروژه عظیم شهری در یک قدمی قرارداد است.

صادق خدادادی در جلسه کمیسیون ماده پنج استان اظهار داشت: 59 پرونده ارجاعی به کمیسیون از جمله پرونده‌های مولدسازی، نهضت ملی مسکن و سرمایه گذاری از جمله 2 پروژه بزرگ شهربازی لوتوس و مجتمع تجاری-خدماتی میلاد بررسی و با موافقت اعضای محترم، مصوبه کمیسیون برای این دو پروژه صادر شد.
وی افزود: پروژه شهربازی لوتوس با مساحت عرصه‌ای برابر 13 هکتار، جنب پل ولایت و پروژه مجتمع میلاد با مساحت عرصه‌ای برابر یازده هزار مترمربع در بلوار مصطفی امامی واقع شده‌اند.
رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمانشاه عنوان کرد: پروژه شهربازی لوتوس با کاربری‌های متنوع شهربازی روباز، تفریحات آبی و همچنین مجموعه‌ای با زیربنایی بالغ بر 40 هزار مترمربع با کاربری‌های تجاری است.
وی گفت: همچنین شهربازی سرپوشیده و پارکینگ با حجم سرمایه گذاری تقریبی 1000 و 3000 میلیارد ریال با هدف ایجاد و گسترش فضاهای تفریحی و گردشگری، ایجاد محیطی آرام برای رفاه حال شهروندان و گردشگران جهت گذراندن اوقات فراغت و ایجاد اشتغال پیش بینی شده است.
خدادادی افزود: مجتمع میلاد با سطح اشغال تقریبی 90 هزار مترمربع و با کاربری‌های تجاری و خدماتی بصورت چهار طبقه منفی پارکینگ و 6 طبقه روی سطح زمین و با حجم سرمایه‌گذاری تقریبی حدود 20 هزار میلیارد ریال بر اساس نیازسنجی‌های اولیه برای ارائه خدمات مورد نیاز شهروندان و گردشگران، ساماندهی کالبدی شهر، توزیع متناسب کاربری شهری و حل معضلات ترافیکی شهر کرمانشاه طراحی شده است.
رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری کرمانشاه عنوان کرد: از چندی پیش سرمایه گذاران توانمندی پیشنهادات خود را برای این پروژه‌ها ارائه و آمادگی خود را برای مشارکت در ساخت اعلام کردند.
وی گفت: سازمان سرمایه‌گذاری در جلسات متعددی این پیشنهادات را بررسی کرده که در نهایت با اخذ مصوبه ماده پنج پس از برگزاری فراخوان با انتخاب سرمایه‌گذار توانمند عملیات اجرایی این پروژه‌ها آغاز خواهند شد که طبق پیش‌بینی‌های انجام شده ساخت پروژه مجتمع میلاد 48 ماه و شهربازی لوتوس 30 ماه زمان نیاز دارد.

شناسه خبر 79944