شناسه خبر:80742
1402/12/27 13:11:29

سپهرغرب-گروه خبر:سرپرست معاونت مسکن وساختمان اداره کل راه وشهرسازی کردستان گفت: تاکنون 25 هزار نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن از مجموع واجدین شرایط در استان ساماندهی شدند.

امیرحسین جمشیدی روز شنبه اظهار کرد: از سال 1398 ثبت‌نام متقاضیان، پالایش آن‌ها و به تبع شناسایی اراضی دولتی برای بارگذاری پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن (نهضت ملی مسکن) در استان آغاز شده است.

وی افزود: از زمان ابلاغ قانون جهش تولید مسکن و ابلاغ آیین‌نامه اجرایی و راه‌اندازی سامانه در همه شهرستان‌های استان تعداد 204 هزار و 299 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 116 هزار و752 نفر حائز شرایط نهایی برای دریافت مسکن شناخته شده اند.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی کردستان ادامه داد: از میان تأییدشدگان تعداد بیش از 25 هزار نفر در قالب پروژه‌های انبوه‌سازی و واگذاری زمین ساماندهی شده‌اند.

جمشیدی اظهار کرد: پروژه‌های انبوه‌سازی نهضت ملی مسکن، با تولیت اداره‌کل راه‌ و شهرسازی به تعداد 14 سایت دارای قرارداد با سازندگان فعال است.

وی یادآور شد: در این راستا برای هر پروژه مشاور طراح، نظارت و آزمایشگاه مکانیک خاک تعیین و با تأکید بر کیفیت ساخت و اجرای پروژه‌ها طبق ضوابط و مقررات ملی ساختمان عملیات اجرایی درحال انجام است.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: امیدواریم با تلاش مجموعه همکاران راه و شهرسازی و دیگر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط و تصویب زمین‌های پیشنهادی برای الحاق در شورای عالی شهرسازی ومعماری شاهد ساماندهی همه متقاضیان باشیم.

 

شناسه خبر 80742