شناسه خبر:81240
1403/1/25 15:16:32

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: با تلاش کارکنان این شرکت در سال گذشته ۲۷ هزار و ۷۲۱ مشترک جدید در استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

ناصر حسینی تعداد کل مشترکان گاز استان را ۷۰۳ هزار مشترک اعلام کرد و افزود: از مشترکین جذب شده در سال ۱۴۰۲، تعداد ۱۶ هزار و ۶۳۱ مشترک در بخش شهری و ۱۰ هزار و ۹۰۰ مشترک در بخش روستایی و ۱۹۰ مشترک متعلق به بخش صنایع بوده است.

وی ادامه داد: به همت کارکنان شرکت گاز استان با شبکه گذاری ۵۲۸ کیلومتر در این مدت، ۱۱ هزار و ۸۳۳ علمک نیز برای مشترکان جدید نصب شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بیان کرد: مجموعه اقدامات شرکت گاز باعث شده در حال حاضر ضریب نفوذ گاز در بخش شهری استان به ۱۰۰ درصد و در بخش روستایی نیز به ۹۸ درصد برسد.

حسینی گفت: تا گازرسانی به تمام نقاط باقی مانده استان و بهرمندی تمام مردم از نعمت گاز، از تلاش در این زمینه، دست نخواهیم کشید.

افزایش ۲ درصدی مصرف گاز استان در سال ۱۴۰۲

وی همچنین با اشاره به اینکه مصرف گاز استان در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل ۲ درصد افزایش داشته است یادآور شد: میزان مصرف گاز استان در سال گذشته به پنج میلیارد و ۴۵۳ میلیون و ۱۱۹ هزار متر مکعب رسید که بیش از ۱۰۹ میلیون متر مکعب بیشتر از سال قبل از آن بود.

حسینی با اشاره به عزم جدی شرکت گاز استان در گازدار کردن صنایع و واحدهای تولیدی، گفت: سال گذشته مصرف بخش خانگی نسبت به سال قبل از آن کاهش یافت اما در بخش صنعتی با توجه به گازرسانی مستمر به واحدهای تولیدی جدید میزان مصرف بخش صنعتی افزایش یافت.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان بیان داشت: با برنامه ریزی های های انجام شده در صدد آن هستیم که سرانه مصرف گاز بخش خانگی در استان هرساله با مصرف بهینه کاهش یابد و سهم بیشتری از گاز مصرفی استان صرف ایجاد شغل و ارزش افزوده شود.

تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه‌های شرکت گاز استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۲

وی همچنین با اشاره به تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه های این شرکت در سال گذشته گفت: این شرکت در سال ۱۴۰۲ توانست صدرصد برنامه های خود در زمینه های مختلف را محقق و در برخی از موارد دستاوردهایی بیش از تعهدات و برنامه ریزی ها خود را کسب کند.

حسینی با بیان اینکه علی رغم سختی ها و مشکلات زیاد گازرسانی به مناطق کوهستانی و صعب‌العبور، تمامی تعهدات خود در زمینه گازرسانی به نقاط مختلف را به انجام رساندیم، افزود: با گازرسانی به شهر ازگله ۱۰۰ جمعیت شهری و با گازرسانی به ۲۳۱ روستا ۹۸ درصد جمعیت روستایی استان از گاز بهره مند شد.

جذب ۱۰۰ درصدی بودجه

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه ادامه داد: گازرسانی به پاسگاه‌های مرزی علیرغم همه مشکلات و سختی‌ها،کسب تندیس نقره ای مدیریت انرژی در هشتمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی، کسب گواهینامه بین المللی محاسبه ردپای کربن، انتخاب شرکت گاز استان کرمانشاه به عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی کسب رتبه دوم بهینه سازی در سطح کشور را بخشی از دستاوردها و اقدامات شرکت گاز استان در سال ۱۴۰۲ بود.

وی تاکید کرد: برای اولین بار در سطح شرکت گاز استان کرمانشاه، ۱۰۰ درصد بودجه اختصاص یافته به این شرکت جذب شد.

حسینی برگزاری نمایشگاه پدافند غیرعامل، برگزاری مانور زلزله و آتش سوزی، برگزاری ۸۱ جلسه مدیریت بحران برای کنترل میزان مصرف گاز درسطح استان و تأمین گاز تمام مشترکین و آمادگی کامل در مواجه با هرگونه مشکل احتمالی، ارتقای جایگاه شرکت گاز استان کرمانشاه در سطح شرکت ملی گاز ایران، برپایی موکب سیدالشهدا(ع) جهت اسکان و پذیرایی از زوار اربعین حسینی در مرز خسروی و توزیع روزانه ۹ هزار وعده غذایی بین زوار، امضاء تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش در راستای فرهنگ سازی در مصرف بهینه گاز، تامین پایدار گاز کلیه مشترکین را بخش دیگری از دستاوردهای شرکت گاز استان بر شمرد.

پایش بیش از ۹ هزار مورد دمای ادارات

وی ارسال بیش از یک میلیون پیامک برای مشترکین به منظور مصرف بهینه گاز، انجام ۹ هزار و ۵۰۰ مورد پایش دمای ادارات، شروع عملیات اجرایی ساخت ساختمان های اداری نواحی فاقد ساختمان، گازرسانی به روستای گردشگری هجیج علی‌رغم کوهستانی و صعب العبور بودن منطقه که در نوع خود یک پروژه بسیار بزرگ محسوب می شود و برپایی میز خدمت در راستای جهاد تبیین در ۱۰ مسجد سطح شهر کرمانشاه با حضور مدیرعامل و برپایی جشن بزرگ انقلاب با حضور استاندار را از جمله اقدامات سال ۱۴۰۲ اعلام کرد.

شناسه خبر 81240