شناسه خبر:81253
1403/1/25 17:43:23

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان گفت: 267 واحد مسکن مددجویی سال گذشته به مددجویان زیر پوشش بهزیستی استان واگذار شد که صددرصد تعهد احداث مسکن محقق شده است.

مرتضی حیدری قطبی روز شنبه با بیان اینکه اعتبار این واحدها از محل بودجه سازمان بهزیستی استان همدان، تسهیلات بانکی و سهم آورده مددجویان تأمین شده است، اظهار کرد: برای احداث این واحدها 250 میلیارد ریال کمک بلاعوض از محل اعتبارات سازمان بهزیستی کشور پرداخت شده و سهم آورده مددجویان 520 میلیارد ریال بوده است.

به گفته وی متراژ این واحدها بین 60 تا 100 متر مربع است که در شهرستان‌های کبودراهنگ، ملایر، تویسرکان، رزن، فامنین، اسدآباد، نهاوند، بهار و همدان احداث و به مددجویان زیر پوشش بهزیستی واگذار شده است.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان ادامه داد: بهزیستی یک نهاد حمایتی است که حمایت از معلولان، خانواده‌های آنان و سالمندان را در دستور کار دارد و بر همین اساس این واحدهای مسکونی به خانوارهای تک‌معلولی، دو معلولی و زنان سرپرست خانوار زیر پوشش بهزیستی تحویل شده است.

حیدری قطبی با اشاره به ایفای نقش مؤثر این سازمان در کاهش مشکلات جامعه هدف، گفت: یکی از رسالت‌های مهم سازمان بهزیستی تأمین مسکن خانواده‌های دارای معلول است.

وی مسکن را یکی از اساسی‌ترین نیازهای معلولان برشمرد و افزود: تاکنون دو هزار و 62 مددجوی زیر پوشش این نهاد در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون اشتغال و مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی استان همدان با بیان اینکه ساخت مسکن مددجویی با ظرافت و دقت انجام می‌شود، یادآور شد: تنها هدف سازمان بهزیستی تأمین سرپناه نیست، بلکه با ساخت مسکن مناسب منزلت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مددجویان نیز درنظر گرفته می‌شود.

حیدری قطبی با اشاره به وضعیت ساخت و واگذاری واحدهای مسکونی، تصریح کرد: در سال 1401 نیز موفق به احداث، تکمیل و واگذاری 317 واحد مسکونی به مددجویان این سازمان در استان شده‌ایم.

وی از پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ویژه اجاره‌نشینان زیر پوشش خبر داد و گفت: در سال گذشته 107 میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن در اختیار 182 خانوار مشمول این تسهیلات در همدان قرار گرفت.

30 هزار و 308 هزار مددجو با معلولیت‌های مختلف جسمی، حرکتی، شنوایی، ضایعه نخاعی و ازکارافتادگی از خدمات تخصصی و حمایتی بهزیستی این استان بهره‌مند هستند.


منبع: خبرگزاری ایرنا

شناسه خبر 81253