شناسه خبر:81357
1403/1/27 15:31:02

استاندار ایلام با بیان اینکه منافع مردم خط قرمز ما است، گفت: نظارت مستمر و اثرگذار بر بازار استان تا پایان سال تداوم داشته باشد.

 
حسن بهرام‌نیا، روز دوشنبه در نشست تنظیم بازار استان ایلام، با تأکید بر بازدیدهای دوره‌ای و مستمر از سیلوهای ذخیره گندم، گفت: موضوع بهداشت داخلی و محیطی در سیلوهای ذخیره گندم بسیار مهم است که باید بازدیدهای مسئولان مربوطه به منظور تشدید نظارت بر سیلوها مستمر باشد.

وی با بیان اینکه نتیجه این بازدیدها به صورت یک گزارش به معاونت امور اقتصادی استانداری ارائه شود، افزود: نباید اختلافی بین فروش و تحویل گندم از سوی سیلوداران وجود داشته باشد که در صورت مشاهده این موضوع، باید به متخلفان برخورد شود.

استاندار ایلام با بیان اینکه منافع مردم خط قرمز ما است، ابراز کرد: سیلوداران متخلف علاوه بر پلمب سیلوهای آن‌ها، به مراجع قضائی نیز معرفی می‌شوند.

بهرام‌نیا گفت: یکی از دستگاه‌های نظارتی تأثیرگذار در مواد غذایی مصرفی مردم، نظارت بر کمیت و قیمت این اقلام، دستگاه تعزیرات است که نقش مهمی در عرضه کالاهای مصرفی با قیمت مصوب و جلوگیری از احتکار دارد.

وی خاطرنشان کرد: همه مدیران در هر جلسه به جایگاه حال حاضر دستگاه تحت تصدی خود اشاره و جایگاه سال گذشته و حال حاضر خود را در مقیاس ملی متناسب به شاخص‌های تعیین شده اعلام کنند و مستندات جایگاه به رسانه‌ها ارائه شود.

استاندار ایلام یادآور شد: دستگاه‌های که با نان و سفره مردم سر و کار دارند باید تمام توان و ظرفیت خود را در سال جاری در راستای ارائه خدمت به مردم و تأمین و توزیع مناسب مایحتاج مردم به کار ببندند.

بهرام‌نیا با اشاره به اینکه استان ایلام در زمینه تثبیت قیمت مرغ در ایام نوروز سال جاری جزو سه استان برتر کشور بوده است، افزود: ظرفیت کشتارگاه صنعتی ایلام به حدی است که می‌تواند زمینه صادرات گوشت را در استان فراهم کند و لازم است که اداره کل پشتیبانی امور دام استان ظرف حداکثر یک ماه نسبت به فعال کردن این کشتارگاه اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه استان ایلام در بحث ثبت اشتغال و راستی‌آزمایی در سامانه رصد مقام سوم کشور را دارد، گفت: کار جهادی در سال جهش تولید با مشارکت مردم این است که مدیران به گونه‌ای کار کنند که آثار عملکرد آنان در سفره مردم دیده شود.

استاندار ایلام بیان کرد: مردم باید بدانند که چه مدیری در چه جایگاهی قرار دارد و مستندات آن هم در اختیار مردم و رسانه‌ها قرار گیرد که مردم مقایسه ای در این زمینه با توجه به مستندات داشته باشند.

این نشست به ریاست حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام و یا حضور اعضای ستاد در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد.

شناسه خبر 81357