شناسه خبر:81362
1403/1/27 15:45:55

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: سال گذشته هفت میلیون و ۲۷۳ هزار تن کالا از پنج پایانه مرزی استان کرمانشاه صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشدی هفت درصدی روبرو است.

سید شهرام کهریزی ️افزود: بیشترین صادرات کالا طی ۱۲ ماهه سال گذشته از پایانه مرزی پرویزخان با ۲ میلیون و ۷۸۷ هزار تن کالا و افزایش ۱۱ درصدی نسبت به سال قبل از آن انجام شد. ️

وی درباره میزان صادرات از دیگر پایانه های مرزی استان کرمانشاه نیز گفت: در پایانه های مرزی خسروی یک میلیون و ۸۵۵ هزار تن کالا، سومار یک میلیون و ۶۸۶ هزار تن کالا، شیخ‌صله ۶۲۵ هزار تن کالا و شوشمی ۳۱۸ هزار تن کالا صادر شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه درباره عمده کالا های صادر شده از پایانه های مرزی نیز گفت: میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره‌بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف از جمله کالا هایی بودند که از پایانه های مرزی استان کرمانشاه صادر شد. ️

کهریزی درباره ناوگان ورودی به پایانه مرزی استان کرمانشاه نیز گفت: در ۱۲ ماهه سال گذشته ۳۷۸ هزار و ۶۱۴ هزار خودرو کالاهای صادراتی را به پنج پایانه مرزی استان کرمانشاه انتقال داده اند.

شناسه خبر 81362