شناسه خبر:81517
1403/1/30 18:48:39

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران از تولید بی‌سابقه دانه کلزا و شکسته شدن رکورد تاریخی تولید این دانه روغنی در این شهرستان خبر داد.

به گزارشسپهرغرب و به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی دهلران، جلال یوسفی از تولید بی‌سابقه دانه کلزا و شکسته شدن رکورد تاریخی تولید این دانه روغنی در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون بالاترین میزان تولید کلزا در شهرستان بیش از 13 هزار تُن بوده که مربوط به سال زراعی 1398 است، اما امسال به فضل پروردگار، همت و تلاش کشاورزان زحمتکش و راهنمایی‌ها و مساعدت‌های همکاران و مسئولان شهرستانی و استانی این میزان تولید تاکنون از مرز 15 هزار تُن نیز گذشت.

وی ضمن اشاره به اینکه هنوز برداشت دانه روغنی کلزا به پایان نرسیده و این رقم افزایش خواهد یافت، افزود: امسال در طول دوره رشد محصول کلزا ما با چالش‌های بزرگی همچون «انگل گل جالیز» و خسارات وارده ناشی از طوفان و تگرگ فروردین‌ماه به بخشی از مزارع کلزا مواجه بودیم، اما باز به لطف خداوند و تلاش‌های همه‌جانبه کارشناسان و کشاورزان، افتخار این سطح از تولید و رکوردشکنی و «جهش تولید با مشارکت مردم» در سابقه کشاورزی شهرستان ثبت شد.

یوسفی افزود: شکسته شدن رکورد تولید کلزا نشان از ظرفیت بالای این شهرستان در کشت این محصول دارد. با توجه به اینکه کلزا یکی از محصولات استراتژیک کشور محسوب می‌شود و نقش بسزایی در پایداری تولید دارد، امیدوارم در سال‌های آتی بازهم شاهد این‌چنین رکورد شکنی‌هایی در تولید این محصول ارزشمند باشیم.


منبع: خبرگزاری ایسنا

شناسه خبر 81517