شناسه خبر:81650
1403/2/4 00:19:48

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: در راستای حمایت از صنعتگران و ترویج هنرهای سنتی، تشکل‌های تخصصی صنایع‌دستی دراستان ایجاد می‌شود.

سعید نظری روز دوشنبه در نشست با صنعتگران فعال در رشته‌های رودوزی‌ و سراجی در سنندج اظهار کرد: حفظ، حراست و احیای رشته‌های صنایع‌دستی و حمایت از تولیدکنندگان و هنرمندان صنایع‌دستی به‌منظور توسعه و ترویج هنرهای سنتی از برنامه‌های محوری این معاونت است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای ایجاد تشکل‌های تخصصی و ارتباط هدفمند در صنایع‌دستی استان، افزود: ثبت و راه‌اندازی شرکت‌های تعاونی و تشکل‌های مردمی می‌تواند راه حلی مناسب برای همکاری بخش خصوصی با بخش دولتی باشد.

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان یادآور شد: همچنین صنعتگران و فعالان صنایع‌دستی می‌توانند در قالب تشکل‌های مردمی با استفاده از توانمندی‌های همدیگر و با هم‌فکری و هم‌افزایی بیشتر برای رسیدن به اهداف مشترک متعالی گام‌های مهمی بردارند.

صنعتگران حاضر در این نشست نیز ضمن بیان موانع و مشکلات موجود، نماینده‌ای را برای تشکیل تعاونی و هماهنگی‌های لازم انتخاب کردند.

در حال حاضر بیش از ٢٥ هزار صنعتگر فعال دارای مجوز در ٤٥ رشته صنایع‌دستی و البته افراد بسیاری نیز به صورت سنتی و خودجوش در جای‌جای استان در زمینه صنایع‌دستی مشغول به فعالیت هستند.


منبع: خبرگزاری ایرنا

شناسه خبر 81650