شناسه خبر:81651
1403/2/4 00:23:04

مدیرکل اقتصادی و دارایی استان ایلام گفت: اطلس سرمایه‌گذاری گامی مهم در جهت تسهیل جذب سرمایه در استان و حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

سعید رشنوادی روز دوشنبه اظهار کرد: اطلس سرمایه‌گذاری، ظرفیت‌های موجود استان را در بخش‌های مختلف معرفی و امکان جانمایی دقیق و آسان اراضی و مناطق قابل واگذاری به سرمایه‌گذاران را فراهم می‌کند.

وی افزود: این اطلس سرمایه‌گذاری، به‌عنوان یک ابزار جامع و کاربردی، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد.

مدیرکل اقتصادی و دارایی استان ایلام ادامه داد: سرمایه‌گذاران به‌واسطه این اطلس به اطلاعات مربوط به جاده، سد، شبکه توزیع برق، گاز، فاضلاب، واحدهای صنعتی، امکانات بهداشتی و آموزشی، ظرفیت‌های طبیعی، جاذبه‌های گردشگری و دیگر زیرساخت‌ها دسترسی خواهند داشت.

رشنوادی در خصوص مزایای اطلس سرمایه‌گذاری استان توضیح داد: شفافیت اطلاعات و ارائه اطلاعات دقیق و به‌روز به سرمایه‌گذاران، کاهش ریسک سرمایه‌گذاری به‌منظور آگاهی سرمایه‌گذاران از شرایط و الزامات هر منطقه قبل از سرمایه‌گذاری، صرفه‌جویی در زمان و هزینه و همچنین تسهیل در فرآیند انتخاب محل مناسب برای سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه‌گذاری هدفمند با هدف هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به سمت بخش‌های اولویت‌دار ازجمله مهم‌ترین مزایای این اطلس است.

وی با بیان اینکه فاز نخست اطلس سرمایه‌گذاری سال گذشته و با معرفی اهم ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان رونمایی شد، در مورد فاز دوم این اطلس هم، گفت: در فاز دوم این پروژه، فرصت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان به تفصیل مشخص و به همراه نقشه و utm در دسترس متقاضیان قرار خواهد گرفت و این امر به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا طرح مورد نظر خود را در منطقه‌ای مناسب و با توجیه اقتصادی بالا اجرا کنند.

وی تأکید کرد: با تکمیل و به‌روزرسانی اطلس سرمایه‌گذاری، گامی مهم در جهت تسهیل فرآیند جذب سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی استان ایلام برداشته خواهد شد و با رونمایی از مرحله دوم این اطلس، زمینه و بستر برای جذب سرمایه‌گذاری در استان فراهم می‌شود و این ابزار ارزشمند، نقش مؤثری در هدایت سرمایه‌ها به سمت بخش‌های تولیدی و ایجاد اشتغال پایدار خواهد داشت.

مدیرکل اقتصادی و دارایی استان ایلام ادامه داد: این بانک اطلاعاتی با هدف تسهیل در امر سرمایه‌گذاری و رفع موانع پیش روی سرمایه‌گذاران و در راستای رفع دغدغه‌های سرمایه‌گذاران و تسهیل در امر سرمایه‌گذاری در استان ایجاد شده است.

رشنوادی با اشاره به مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاران در استان ایلام پیش از راه‌اندازی این سامانه، تصریح کرد: پیشتر، سرمایه‌گذاران برای ورود به استان با مشکلاتی نظیر تعارض زمین، موانع حقوقی و عدم وجود زیرساخت‌های مناسب مواجه بودند.

وی با اشاره به مزایای سامانه اطلس سرمایه‌گذاری، اظهار کرد: این سامانه به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد تا به اطلاعات کاملی از هر منطقه در استان ایلام اعم از زیرساخت ها، امکانات و کاربری زمین دسترسی داشته باشند.

مدیرکل اقتصادی و دارایی استان ایلام با بیان اینکه سامانه اطلس سرمایه‌گذاری گامی بلند در جهت جذب سرمایه‌گذاران به استان ایلام است، خاطرنشان کرد: این سامانه از طریق مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان در دسترس سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

استان ایلام دارا بودن ظرفیت‌های عظیم نفت، گاز، معادن، صنایع پتروشیمی و پالایشگاه گاز، طبیعت زیبا بکر و مناطق گردشگری، توانمندی بسیار بالایی در راستای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها، صنایع بالادستی و میانی و پایین‌دستی دارد.

utm در واقع نقشه‌ای است که موقعیت مکانی دقیق ملک به همراه اطلاعات ثبتی شامل حدود اربعه، مشخص کردن متراژ، مختصات مکانی ملک، محل قرارگیری درختان، شکستگی‌های موجود در ملک، تعیین همسایگی املاک و… تعیین و در آن درج شده است.


منبع: خبرگزاری ایرنا

شناسه خبر 81651