شناسه خبر:82867
1403/3/1 16:36:06

رئیس شعبه دوم تعزیرات حکومتی همدان گفت: با توجه به شروع فصل ساخت‌وساز و اهمیت کنترل قیمت تمام‌شده مسکن، با هرگونه تخلف در این زمینه و متخلفان حوزه مصالح ساختمانی با قاطعیت برخورد می‌شود.

رسول فرهانی در جمع خبرنگاران گفت: ایمنی، مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و به کارگیری مصالح ساختمانی مرغوب با سلامت و امنیت جانی مردم ارتباط تنگاتنگی دارد، بنابراین تعزیرات همدان با متخلفان حوزه مصالح ساختمانی برخورد می‌کند.

وی عنوان کرد: تعزیرات حکومتی نهاد نظارتی و مرجع رسیدگی است و فقط به اصنافی چون خواروبار در بازارها نظارت و فعالیت ندارد، بلکه هر کجا که تخلف صنفی از نوع ارائه کالا و خدمات به مردم باشد، در چارچوب قانون ورود می‌کند.

رئیس شعبه دوم تعزیرات حکومتی همدان از محکومیت یک تولیدکننده آجر فشاری برای گران‌فروشی خبر داد و گفت: شعبه دوم بدوی پرونده گران‌فروشی 100 تُن آجر فشاری به ارزش 110میلیون ریال را بررسی کرد.

فرهانی بیان کرد: شعبه پس از رسیدگی و با توجه به ارائه نکردن مدارک قانونی، اتهام انتسابی را محرز دانست و متهم را به پرداخت یک میلیارد و 104 میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

وی گفت: با گزارش بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان، پرونده این تخلف برای بررسی به تعزیرات حکومتی ارسال شده بود.

* تعزیر قاچاقچی لوازم خانگی

رئیس شعبه هفتم تعزیرات حکومتی همدان نیز از تعزیر قاچاقچی لوازم خانگی خبر داد و گفت: دو میلیارد و 262 میلیون ریال برای قاچاقچی کالا محکومیت صادر شده است.

محمود مرادی افزود: شعبه هفتم بدوی و ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز همدان به پرونده قاچاق رسیدگی کرد و با توجه به ارائه نشدن مدارک گمرکی، اتهام انتسابی را محرز دانست و علاوه‌بر ضبط کالا، متهم را به پرداخت یک میلیارد و 131 میلیون ریال جزای نقدی معادل ارزش تخلف محکوم کرد.

وی اعلام کرد: شعبه به‌ازای ضبط خودرو حامل به‌دلیل بیشتر بودن ارزش وسیله نقلیه از کالای قاچاق، متهم را معادل ارزش کالای کشف‌شده به پرداخت یک میلیارد و 131 میلیون ریال جزای نقدی و درمجموع به پرداخت دو میلیارد و 262 میلیون ریال جریمه محکوم کرد.


منبع: خبرگزاری تسنیم

شناسه خبر 82867