شناسه خبر:82883
1403/3/3 12:06:28

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: آیت‌الله رئیسی یکی از پرورش یافتگان مکتب امام راحل و مدیری جهادی بود که بر اساس ارزش‌های الهی گام بر می‌داشت و در تاریخ ماندگار شد.

سردار محسن کریمی روز پنجشنبه در آیین بزرگداشت سیدالشهدای خدمت و گرامیداشت حماسه سوم خرداد در مصلای بیت‌المقدس اراک، افزود: شهادت آیت‌الله رئیسی یکی از اتفاقات تلخی بود که ملت بزرگ را عزادار کرد.

وی بیان کرد: هرچند شهادت جای تبریک دارد و بهترین مرگی است که خداوند نصیب انسان‌های شایسته می‌کند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: امام راحل فقیهی بود که در مکتب اسلام پرورش یافته بود و در این مکتب نیز انسان‌های بزرگی همچون آیت‌الله رئیسی و همراهان شهیدش پرورش یافتند.

سردار کریمی گفت: تاریخ معلم انسان‌ها است، باید درس بگیریم و در آن باقی نمانیم و برای ساختن تاریخی بهتر تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: قبل از انقلاب کشور وارث مدیریت استبدادی و تکبرانه و غیرجهادی بود اما امام خمینی(ره) یک مدیریت جهادی و اسلامی را بنا کرد و کاری که برای خدا باشد، ماندگار است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی به سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس بیش از 36 کشور صدام را حمایت می‌کردند و کشور از کمترین تجهیزات نظامی برخوردار بود اما رزمندگان اسلام با توکل به خدا و اخلاص هرچه در توان داشتند به میدان آوردند و بر دشمنان پیروز شدند.

سردار کریمی عنوان کرد: حضور چند میلیون نفری جمعیت در آیین تشییع و خاکسپاری آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان نشان داد که خدمتگذاران صادق در قلوب مردم جا دارند و توکل بر خدا، ساده زیستی و خستگی ناپذیری چاشنه کار این شخصیت بود.

وی اظهار کرد: آیت‌الله رئیسی پاداش خدمت خود را با شهادت دریافت کرد و باید راه ایشان در جامعه دنبال شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: خدا را شاکریم که امروز نعمت ولایت بر سر جمهوری اسلامی است و همه باید تلاش کنند تا سرباز ولایت باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی هم در این آیین، ضمن یاد و خاطره شهدای خدمت، هشت سال دفاع مقدس، امنیت و مدافع حرم، گفت: قوه مجریه و مردم ایران اسلامی امروز عزادار شخصیتی است که یار و یاور رهبری، انسانی صدیق و خدمتگذار بود.

بهنام نظری افزود: شهید آیت‌الله رئیسی تا لحظه‌ای که از ارتفاعات ارسباران در سانحه هوایی جان عزیز خود را از دست داد، لباس خدمت بر تن داشت و در دفاع از آرمان‌های انقلاب تلاش کرد.

وی بیان کرد: انبوهی از مردم داغدار در آیین تشییع و خاکسپاری شهید جمهور حضور داشتند که این حجم از جمعیت بیانگر این پیام است که هرکسی خدمت صادقانه داشته باشد و در مسیر رهبری حرکت کند، خداوند به او عزت می‌هد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: مسیر شهادت همواره در جمهوری اسلامی ایران باز است ‌اما این توفیق نصیب هرکسی نمی‌شود.

نظری اظهار کرد: به زودی کشور شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری می‌شود و امید است فردی انتخاب شود که در مسیر امتداد راه شهدا و پشت رهبری معظم حرکت کند.

شناسه خبر 82883